
Дуда про свого наступника та Україну: «з-за президентського столу світ виглядає трохи інакше»

Президент Польщі Анджей Дуда натякнув, що його наступник Кароль Навроцький може змінити тон щодо України.
Про це він сказав на пресконференції в Києві у суботу, 28 червня, повідомив «Укрінформ».
Дуда зазначив, що з позиції президента країни світ «виглядає інакше», ніж з позиції іншого політика, зокрема кандидата у президенти. Тому, на його погляд, треба буде почекати до моменту, коли новообраний президент Польщі Кароль Навроцький робитиме свої перші кроки щодо України на посаді глави держави.
«З-за президентського столу світ виглядає трохи інакше, ніж з позиції будь-якого іншого польського політика, а особливо з позиції кандидата під час будь-яких виборів. Тому, точка сидіння впливає на точку зору», — наголосив Дуда.
Цими словами він відповів на запитання, чи розмовляв з Навроцьким щодо України, зокрема у контексті критичного погляду новообраного президента Польщі на членство України в НАТО та ЄС.
За його словами, він доволі часто зустрічається з Навроцьким, коли обидва політики мають на це час. Дуда сказав, що вони попередньо вже говорили про Україну. Також Дуда додав, що потрібно почекати п’ять тижнів, коли Навроцький стане повноцінним президентом і ухвалюватиме перші кроки у контексті відносин з Україною.
Які погляди має Кароль Навроцький
Нагадаємо, правий політик, керівник польського Інституту національної пам’яті Кароль Навроцький переміг на президентських виборах за підсумками другого туру, який пройшов 1 червня. Він виступає за збереження Польщею членства в Євросоюзі, але — проти поглиблення європейської інтеграції й перетворення ЄС на «наддержаву». Політик критикує міграційну політику ЄС та виступає проти «Зеленого курсу» ЄС, солідаризуючись у цьому з польськими фермерами. Крім того, Навроцький виступає проти заміни польського злотого на євро.
За кожної зручної нагоди Навроцький заявляє, що Україна недостатньо дякує Польщі за підтримку і допомогу, що Київ ставиться до Варшави не по-партнерськи. Він виступає за збереження військової підтримки України, але виступає проти участі польських військ у будь-яких ймовірних контингентах на території України. Також політик виступає проти членства України в ЄС та НАТО до «остаточного вирішення» «волинського питання».
Громадське радіо потребує вашої допомоги для подальшого існування, і підтримати нас ви можете:
- за посиланням на монобанку https://send.monobank.ua/jar/3xdiYaF8Fu, де за найбільші донати на вас чекають чудові бонуси і подарунки від друзів та партнерів Громадського радіо
- ставши нашими патронами на Patreon
- PayPal: [email protected]
Топ 5 за 24 години
- Подкасти
- Розмови з ефіру